Proszę wprowadzić imię
Proszę wprowadzić numer telefonu
Proszę wprowadzić e-mail Adres e-mail nie jest poprawny
Proszę wprowadzić wiadomość

telefon  32 284 21 01 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Na skróty

PARTNER

partner

Okna PCV na lata? Zapraszamy do salonów Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach!

Skąd wzięła się tak duża popularność plastikowych okien? Odpowiedź jest prosta. Oferują one zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości. W dobie rosnących kosztów ogrzewania nie bez znaczenia jest również fakt, że okna PCV zapewniają znakomite właściwości termoizolacyjne – zwłaszcza modele sześcio- i siedmiokomorowe z pakietem trzyszybowym. W salonach Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach zamówią Państwo dobre okna plastikowe na wymiar, także z usługą montażu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Okna plastikowe – lepsze niż drewniane?

Okna z PVC na pewno są znacznie korzystniejszym wyborem dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, a jednocześnie chcą mieć pewność, że zastosują stolarkę o doskonałych właściwościach izolacyjnych, estetyczną i dobrze pasującą do architektury budynku.

W Elpact oferujemy okna plastikowe renomowanych producentów, w tym modele z absolutnie najwyższej półki. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ nie sprawiają żadnych problemów eksploatacyjnych, są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają konserwacji, a przy tym znacząco obniżają rachunki za ogrzewanie. Te argumenty mają znaczenie dla każdej osoby budującej czy remontującej dom lub mieszkanie.

Jak kupić dobre okna?

Na pewno głównym kryterium wyboru nie powinna być cena. W salonach Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach oferujemy także tanie okna, ale zawsze zachęcamy Klientów do stawiania na wysoką jakość. W końcu okna nie są czymś, co często wymieniamy – warto więc pokusić się o wybór modelu renomowanego producenta, polecanego przez specjalistów.

Dobre okna powinny przede wszystkim:

 • Mieć jak najniższy współczynnik przenikalności ciepła – i to zarówno dla pakietu szybowego, jak i ramy;
 • Być wykonane z PCV dobrej jakości – co gwarantuje brak problemów z odkształcaniem się profili;
 • Być estetyczne, dobrze dopasowane do architektury budynku;

Zwracamy również uwagę na niepozorne, a niezwykle istotne elementy okien, jakimi są okucia. To od nich w dużej mierze zależy trwałość oraz bezproblemowe użytkowanie stolarki. Wniosek jest oczywisty: na oknach nie należy oszczędzać, co wcale nie oznacza, że trzeba za nie przepłacać. W Elpact udowadniamy, że dobre okna można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto zamówić okna w specjalistycznym sklepie

Nawet okna najwyższej klasy nie będą dawać inwestorom satysfakcji, jeśli zostaną źle dobrane do budynku. Dlatego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami. W sklepach stacjonarnych Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach spotkają Państwo prawdziwych fachowców, którzy na podstawie projektu lub opisu zaproponują najbardziej optymalny wybór – oczywiście mieszczący się w Państwa budżecie.

Wybierając okna należy również zadbać o to, by dobrze pasowały one do designu pomieszczeń oraz elewacji budynku. W Elpact zamówią Państwo okna PCV w dowolnym barwieniu, które można zastosować jedno- lub dwustronnie. To znacznie ułatwia osiągnięcie satysfakcjonującego efektu estetycznego.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty oraz do zapoznania się z modelami okien plastikowych polecanymi przez ekspertów Elpact.

 IGLO ENERGY


przekroj iglo energy

1. 7-komorowa budowa profili klasy A (wykonanych wyłącznie z materiału pierwotnego) o głębokości zabudowy 82 mm  i 96 mm skrzydła o zaokrąglonym na zewnątrz kształcie.

2. System wyposażony jest w uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM. Jeden z  najniższych współczynników przenikania ciepła Uw = 0,6 W/(m2K)*
3. Najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi   i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie.
 • Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukryte zawiasy we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką.
 • Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2

4. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5 W/(m2K). 

 • Możliwość zastosowania opcjonalnie szyb nowej generacji z powłokami niskoemisyjnymi wypełnionymi kryptonem o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m2K).
 • W standardzie szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K).
 • Większa komora szklenia  - zachodzenie szkła (21 mm), co obniża współczynnik liniowy.
 • W standardzie ramka stalowa. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania ramki Swisspacer zmniejszającej straty ciepła.

5. Duża komora środkowa zapewniająca odpowiednią statykę. Możliwość zastosowania dwóch rodzajów wzmocnienia: stalowego oraz z włókna szklanego.

Szyby:

Każde okno IGLO ENERGY wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną dwukomorową.

Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb termofloat (miękkopowłokowych) o grubości 4mm, ramek dystansowych stalowych o szerokości 18 mm oraz z szyby float o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5W/(m2K).

Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania pakietów szybowych nowej generacji wyposażonych w szkło z powłokami niskoemisyjnymi, których przenikalność termiczna jest na poziomie  Ug=0,3 W/(m2K).

Ponadto,  w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, pakietu szybowego w zależności od potrzeb klienta i jego preferencji w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, antisol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa

Okucia:

MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami  na całym obwodzie okna utrudniają włamanie oraz umożliwiają regulację docisku wpływającą na większą szczelność okien. Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasom we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką. Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.

Płynność w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikająca z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła.  Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne. Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

-Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.

-Okna z funkcją R (rozwierną) - poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.

-Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.

 

           

IGLO ENERGY CLASSIC

przekroj iglo energy classic

1. 7-komorowa budowa profili klasy A (wykonanych wyłącznie z materiału pierwotnego) o głębokości zabudowy 82 mm

2. System wyposażony jest w uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM.

3. Najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi   i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie).

 • Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasom we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką.
 • Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N

4. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5 W/(m2K). 

 • Możliwość zastosowania opcjonalnie szyb nowej generacji z powłokami niskoemisyjnymi wypełnionymi kryptonem o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m2K).
 • W standardzie szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K).
 • Większa komora szklenia  - zachodzenie szkła (21 mm), co obniża współczynnik liniowy.
 • W standardzie ramka stalowa. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania ramki Swisspacer zmniejszającej straty ciepła.

5. Duża komora środkowa zapewniająca odpowiednią statykę. Możliwość zastosowania dwóch rodzajów wzmocnienia: stalowego oraz z włókna szklanego.

 Szyby:

-Każde okno IGLO ENERGY Classic wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną dwukomorową.

-Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb termofloat (miękkopowłokowych) o grubości 4mm, ramek dystansowych stalowych o szerokości 18 mm oraz z szyby float o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5W/(m2K).

-Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania pakietów szybowych nowej generacji wyposażonych w szkło z powłokami niskoemisyjnymi, których przenikalność termiczna jest na poziomie  Ug=0,3 W/(m2K).

-Ponadto,  w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, pakietu szybowego w zależności od potrzeb klienta i jego preferencji w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, antisol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

Okucia:

MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami  na całym obwodzie okna utrudniają włamanie oraz umożliwiają regulację docisku wpływającą na większą szczelność okien. Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasom we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką. Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.

Płynność w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikająca z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła.  Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne. Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) - poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.

           

IGLO5

przek iglo 2

1. Pięciokomorowa budowa profilu klasy A (wykonanych wyłącznie z materiału pierwotnego) oraz głębokość zabudowy 70 mm okna pvc zapewnia doskonałą ochronę termiczną i akustyczną.

2. Specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia optymalną izolację oraz długotrwałe użytkowanie.

3. Najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi   i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie.

 • Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukryte zawiasy we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką.
 • Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N

4. nowoczesny design odpowiada trendom na rynku okiennym

5. możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych

6. niewidoczne uszczelki przyszybowe

7. duża komora środkowa gwarantuje odpowiednia statykę

8. płaska wewnętrzna powierzchnia ościeżnicy ułatwia prawidłowy montaż okna pvc

Szyby:

Każde okno IGLO5 wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową.
Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

 • Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674
 • Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673


Ponadto,  w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, innego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

Okucia:

Okna IGLO wyposażone są w najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS, które zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa związany z osadzeniem czopów  utrudniających  włamanie na całym obwodzie okna oraz idealną stabilnością wynikającą z zastosowania wysokiej jakości materiałów. 

Dzięki zastosowaniu nowych okuć ochrona przed włamaniem jest zagwarantowana w krytycznym punkcie okna, również w pozycji uchylnej. Zastosowanie innowacyjnego  okucia wpływa również na poprawę  płynności w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikającą z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła.  Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne.

Okucia MACO MUTLI MATIC KS to nowy wymiar bezpieczeństwa w oknach!

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) - poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.  Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.

IGLO5 CLASSIC

przek classic 2 01

1. Pięciokomorowa budowa profilu klasy A (wykonanych wyłącznie z materiału pierwotnego) oraz głębokość zabudowy 70 mm okna PVC zapewnia doskonałą ochronę termiczną i akustyczną

2. Specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia optymalną izolację oraz długotrwałe użytkowanie

3. Najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi   i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie.
 • Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukryte zawiasy we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką.
 • Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N
4. Nowoczesny design odpowiada trendom na rynku okiennym
5. Możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych
6. Niewidoczne uszczelki przyszybowe
7. Duża komora środkowa gwarantuje odpowiednia statykę
8. Płaska wewnętrzna powierzchnia ościeżnicy ułatwia prawidłowy montaż okna PVC
Szyby:

Każde okno IGLO5 wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową.
Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

 • Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674
 • Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673


Ponadto,  w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, innego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

Okucia:

Okna IGLO wyposażone są w najnowocześniejsze na rynku okucia  MACO MULTI MATIC KS, które zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa  związany z osadzeniem czopów  utrudniających  włamanie na całym obwodzie okna oraz idealną stabilnością wynikającą z zastosowania wysokiej  jakości materiałów. Dzięki zastosowaniu nowych okuć ochrona przed  włamaniem jest zagwarantowana w krytycznym punkcie okna, również w  pozycji uchylnej. Zastosowanie innowacyjnego  okucia wpływa również na  poprawę  płynności w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikającą z  bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła.  Jego praca nie  jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z  przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne.

Okucia MACO MUTLI MATIC KS to nowy wymiar bezpieczeństwa w oknach!

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) - poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jestw standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.

           

IGLO LIGHT

przek Iglo Light

 1.Autorski  5-komorowy profil ramy i skrzydła wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy ramy i skrzydła 70 mm z  węższym o 32%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką aluminiową 

2. Grubość szklenia do 36 mm.
W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug=1,0 W/(m2K) wg PN-EN674.

3. W standardzie ramka stalowa ocynkowana, opcjonalnie ramka swisspacer ultimate dostępna 

w różnych opcjach kolorystycznych
4. MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach; specjalnie zaprojektowana przekładnia napędu klamki Maco; okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła; mikrowentylacja w rozwórce;* możliwość zastosowania ukrytych zawiasów we wrębie okuciowym; 
5. Okno wyposażone w  system podwójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM  dostępne są w kolorach: czarnym, szarym i grafitowym.
6. Duża komora wzmocnienia w porównaniu do tego rodzaju systemów dostępnych na rynku - zbrojenie stalowe o wymiarach 35mm x 24mm x 2 mm. W standardzie wzmocnienie ramy i skrzydła - stalowe w kształcie „ceownika”.

Zalety profilu:

 • Elegancki design wyrażony smukłymi, wąskimi i zaokrąglonymi liniami autorskiego profilu Drutex i aluminiową klamką środkową umieszczoną na węższym od tradycyjnych słupku ruchomym
 • Duża ilość światła dziennego, dzięki węższym profilom i większej powierzchni szklenia w porównaniu do standardowych systemów
 • Bogata kolorystyka 33 barw oklein umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony dzięki wysokiej jakości pięciokomorowym profilom w klasie A, wykonanym wyłącznie z materiału pierwotnego.
 • Wytrzymałość i stabilność okna, dzięki dużej komorze autorskiego wzmocnienia stalowego i nowoczesnym okuciom z dwoma czopami antywyważeniowymi.
 • Wysoka funkcjonalność dzięki nowoczesnym okuciom i tzw. przekładni napędu klamki umożliwiającej jej pozycje środkową na złożeniu skrzydeł – słupek ruchomy
 • Świetna energooszczędność, dzięki optymalnej budowie profilu i uszczelnieniu z EPDM oraz termoramkom stalowym ocynkowanym lub opcjonalnie innowacyjnym ramkom Swisspacer Ultimate zapewniającym oszczędności energii, nawet do 12%* i niskoemisyjnym pakietom szybowym.

VECA

venox

VEKA Perfectline 70 AD – 5-cio komorowy system o głębokości zabudowy 70mm, zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie, zaliczany do profili KLASY A. Przy zastosowaniu pakietu szyb z ciepłą ramką uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła UW=1,2W/m2K (okno referencyjne 1230 x 1480 mm).

 • głębokość zabudowy 70 mm
 • Profil 5-cio komorowy
 • możliwość zastosowania pakietów szybowych o szer. do 44 mm
 • grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm ( z tolerancją 0,2 mm)
 • układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewniających szczelność, izolację akustyczną oraz cieplną
 • sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę oraz bezpieczeństwo

Veka Softline 82 MD – System profili okiennych o wielokomorowej geometrii (7 komór profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła) o głębokości zabudowy 82mm, zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie, zaliczany do profilu KLASY A. Przy zastosowaniu pakietu szyb o współczynniku Ug=0,5 W/m2K uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła UW=0,91 W/m2K (okno referencyjne 1230 x 1480 mm)

 • głębokość zabudowy 82mm
 • profil w kombinacji 6-7 komór
 • możliwość zastosowania pakietów szybowych o szer. do 52 mm
 • grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3mm (z tolerancją 0,2 mm)
 • system trzech uszczelek
 • lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań

TROCAL

celo

Decydując się na wybór systemu okiennego TROCAL kształtujemy swoją przestrzeń życiową według naszych indywidualnych upodobań. Nowoczesne okno z tworzywa sztucznego PVC TROCAL  spełnia nie tylko aktualne wymogi, ale przede wszystkim parametry przyszłości – począwszy od wyglądu i kształtu profili, poprzez statykę, funkcjonalność, aż po izolacyjność termiczną, akustyczną oraz ochronę środowiska naturalnego. Odkryjmy zalety systemu TROCAL ! 

5-cio komorowy system o głębokości zabudowy 76mm, zapewniający ochronę cieplną na wysokim poziomie. Przy zastosowaniu pakietu szyb z ciepłą ramką uzyskamy dla całego okna współczynnik UW = 1,1 W/m2K (okno referencyjne 1230 x 1480 mm)

System profili 6-cio komorowy o głębokości zabudowy 88mm, zapewniający ochronę cieplną na zaawansowanym poziomie. Przy zastosowaniu pakietu szyb o współczynniku Ug= 0,5 W/m2K z ciepłą ramką uzyskamy dla całego okna współczynik przenikania ciepła UW=0,8 W/m2K (okno referencyjne 1230 x 1480 mm).

Głębokość zabudowy 88mm możliwość zastosowania pakietów szybowych o szer. do 54 mm system trzech uszczelek lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań możliwość stworzenia okna o parametrach pasywnych Uw=0,73 W/m2K

Kolorystyka

Biały FX Biały FX Kremowy Kremowy Szary Szary Antracyt Antracyt Brylant niebieski Brylant niebieski Stalowy niebieski Stalowy niebieski Zielony Zielony Ciemno zielony Ciemno zielony Palisander Palisander
Ciemny czerwony Ciemny czerwony Średni brąz Średni brąz Brąz czekoladowy Brąz czekoladowy Zieleń mchu Zieleń mchu Dąb naturalny Dąb naturalny Dąb specjalny Dąb specjalny Oregon Oregon Daglezja Daglezja Złoty dąb Złoty dąb
Mahoń Mahoń Orzech Orzech Ciemny dąb Ciemny dąb Macore Macore Shogun AF Shogun AF Kwarcytowy szary Kwarcytowy szary Bazaltowy Szary Bazaltowy Szary Renolit 49240015 Renolit 49240015 Kwarcowy szary Kwarcowy szary
Bazaltowy szary Bazaltowy szary Antracyt Antracyt Aluminium szczotkowane Aluminium szczotkowane Betonowy szary Betonowy szary Dąb bielony Dąb bielony Light Black (ASH C-35N) Light Black (ASH C-35N)      

 

Okna PCV na lata? Zapraszamy do salonów Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach!

Skąd wzięła się tak duża popularność plastikowych okien? Odpowiedź jest prosta. Oferują one zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości. W dobie rosnących kosztów ogrzewania nie bez znaczenia jest również fakt, że okna PCV zapewniają znakomite właściwości termoizolacyjne – zwłaszcza modele sześcio- i siedmiokomorowe z pakietem trzyszybowym. W salonach Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach zamówią Państwo dobre okna plastikowe na wymiar, także z usługą montażu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Okna plastikowe – lepsze niż drewniane?

Okna z PVC na pewno są znacznie korzystniejszym wyborem dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, a jednocześnie chcą mieć pewność, że zastosują stolarkę o doskonałych właściwościach izolacyjnych, estetyczną i dobrze pasującą do architektury budynku.

W Elpact oferujemy okna plastikowe renomowanych producentów, w tym modele z absolutnie najwyższej półki. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ nie sprawiają żadnych problemów eksploatacyjnych, są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają konserwacji, a przy tym znacząco obniżają rachunki za ogrzewanie. Te argumenty mają znaczenie dla każdej osoby budującej czy remontującej dom lub mieszkanie.

Jak kupić dobre okna?

Na pewno głównym kryterium wyboru nie powinna być cena. W salonach Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach oferujemy także tanie okna, ale zawsze zachęcamy Klientów do stawiania na wysoką jakość. W końcu okna nie są czymś, co często wymieniamy – warto więc pokusić się o wybór modelu renomowanego producenta, polecanego przez specjalistów.

Dobre okna powinny przede wszystkim:

·         Mieć jak najniższy współczynnik przenikalności ciepła – i to zarówno dla pakietu szybowego, jak i ramy;

·         Być wykonane z PCV dobrej jakości – co gwarantuje brak problemów z odkształcaniem się profili;

·         Być estetyczne, dobrze dopasowane do architektury budynku;

Zwracamy również uwagę na niepozorne, a niezwykle istotne elementy okien, jakimi są okucia. To od nich w dużej mierze zależy trwałość oraz bezproblemowe użytkowanie stolarki. Wniosek jest oczywisty: na oknach nie należy oszczędzać, co wcale nie oznacza, że trzeba za nie przepłacać. W Elpact udowadniamy, że dobre okna można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto zamówić okna w specjalistycznym sklepie

Nawet okna najwyższej klasy nie będą dawać inwestorom satysfakcji, jeśli zostaną źle dobrane do budynku. Dlatego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami. W sklepach stacjonarnych Elpact w Zabrzu i Tarnowskich Górach spotkają Państwo prawdziwych fachowców, którzy na podstawie projektu lub opisu zaproponują najbardziej optymalny wybór – oczywiście mieszczący się w Państwa budżecie.

Wybierając okna należy również zadbać o to, by dobrze pasowały one do designu pomieszczeń oraz elewacji budynku. W Elpact zamówią Państwo okna PCV w dowolnym barwieniu, które można zastosować jedno- lub dwustronnie. To znacznie ułatwia osiągnięcie satysfakcjonującego efektu estetycznego.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty oraz do zapoznania się z modelami okien plastikowych polecanymi przez ekspertów Elpact.